Organiseren Bevrijdingsvuurestafette
Contactpersoon
Marlies Boon
#107988
Scan me of ga naar www.vrijwilligerspunt.com/o/Stichting-4-en-5-mei-Enkhuizen/activiteiten/Organiseren-Bevrijdingsvuurestafette/107988 om je aan te melden
Samenvatting
Ben jij de organisator die we zoeken? Comité 4 en 5 mei Enkhuizen is op zoek naar een enthousiaste coördinator voor de Bevrijdingsvuurestafette.
Uitgebreide omschrijving
Comité 4 en 5 mei Enkhuizen
Ben jij iemand die houdt van organiseren, samenwerken en betekenisvolle tradities levend houden? Vind je het belangrijk dat de boodschap van vrijheid, vrede en herdenken doorgegeven wordt aan nieuwe generaties? Dan zoeken wij jou!
Wat ga je doen?
Als coördinator Bevrijdingsvuurestafette ben jij de spil in de organisatie van de jaarlijkse estafette van Wageningen naar Enkhuizen, in de nacht van 4 op 5 mei. Vanuit het comité organiseer je samen met een team van betrokken vrijwilligers dat ieder jaar een nieuwe groep deelnemers deelnemen aan de Bevrijdingsvuurestafette, en zorg je ervoor dat veilig en feestelijk naar Enkhuizen wordt gebracht.
Je:
- Coördineert de voorbereiding van de tocht (planning, materiaal, vervoersmiddelen, deelnemers, route-afstemming).
- Houdt contact met deelnemers, chauffeurs en begeleidende fietsers.
- Zorgt voor een soepele uitvoering tijdens de nachtelijke rit van ca. 150 km, inclusief stops.
- Stem je werkzaamheden af met het programmateam van 5 mei in Enkhuizen, zoals de aankomst bij de Koepoort, de Vrijheidsmaaltijd en de officiële ontsteking van de vlam door de burgemeester.
- Draagt bij aan communicatie, veiligheidsafspraken en het enthousiasmeren van deelnemers.
Wat breng jij mee?
- Organisatietalent en overzicht.
- Goede communicatieve vaardigheden.
- Affiniteit met herdenken, vrijheid en (lokale) tradities.
- Stressbestendigheid en het leuk vinden om midden in een nachtelijk avontuur te staan.
- Je hoeft géén ervaren fietser te zijn – meedenken en coördineren is het belangrijkste.
Wat bieden wij?
- Een unieke rol in een betekenisvolle, landelijke traditie die al meer dan 75 jaar bestaat.
- Een betrokken team van vrijwilligers en enthousiaste deelnemers.
- Een ervaring die je nooit vergeet: samen de vrijheidsvlam brandend houden.
- Waardering, gezelligheid en een bijzondere 4 en 5 mei.
Tijdsbesteding
- Voorbereiding: februari t/m april (ongeveer 2–4 uur per week, afhankelijk van fase).
- Aanwezigheid op 4 en 5 mei.
Over Comité 4 en 5 mei Enkhuizen
Het comité heeft als doel een blijvend bewustzijn te creëren op het gebied van Vrijheid, Verbondenheid, Verdraagzaamheid en Verscheidenheid.
Het comité zet zich in het bijzonder in voor het herdenken op 4 mei en het vieren van de vrijheid op 5 mei. Daarnaast wordt uitdrukkelijk ook ingezet om op andere momenten in het jaar activiteiten te organiseren die passen bij de genoemde thema’s. Dit wordt gedaan door zoveel mogelijk samen te werken met organisaties die raakvlakken hebben met deze thema’s. Hierbij proberen we een zo breed mogelijke afspiegeling van de Enkhuizer bevolking samen te brengen en actief te betrekken. In onze multiculturele samenleving moet blijvend geïnvesteerd worden in het besef dat vrijheid niet vanzelfsprekend is!








