Navigatie overslaan
Vrijwilligerspunt Home
Account aanmakenLog in
Zijbalk overslaan
Vrijwilligerspunt

Vrijwilligerspunt

Vrijwilligerscentrale

Vrijwilligerspunt is de centrale plek in West-Friesland voor vrijwilligerswerk. We brengen niet alleen vraag en aanbod bij elkaar, we bieden ook informatie, advies en scholing van of over ...

Activiteiten
Foto's

Contact

  • Maelsonstraat 12, 1624 NP Hoorn, Nederland
  • [email protected]
  • 0229-216499, WhatsApp: 06-10533987
  • Locatie Alkmaar
  • Bergerweg 1, 1815AC, Alkmaar
  • 072-5191600

Vrijwilligerspunt

  • Vacaturebank
  • Hulp Dichtbij
  • Trainingen & Workshops
  • Taalhuis
  • Voor jongeren
  • ANBI status

Doe mee

  • Activiteiten
  • Zoek Organisaties
  • Organisatie toevoegen
  • Account aanmaken
  • Log in
  • Help
  • Content policy
  • Privacyverklaring
  • Algemene Voorwaarden
  • Toegankelijkheidsverklaring
  • Cookies

Powered by Deedmob tools (opent in een nieuw venster)
Door op "Accepteren" te klikken, gaat u akkoord met het opslaan van cookies op uw apparaat om de sitenavigatie te verbeteren en het sitegebruik te analyseren. Voor meer informatie, bekijk onze Privacyverklaring.

Culturele diversiteit: zo werkt het in jouw organisatie!

Culturele diversiteit: zo werkt het in jouw organisatie!

Praktische informatie

Training • Eenmalig

16 sep 2026, 19:00 - 21:30
Maelsonstraat, 1624 NP Hoorn, Nederland
15 plaatsen over

Contactpersoon

Vrijwilligerspunt Westfriesland

Vrijwilligerspunt

#121609
Scan me of ga naar www.vrijwilligerspunt.com/o/Vrijwilligerspunt/activiteiten/Culturele-diversiteit-zo-werkt-het-in-jouw-organisatie/121609 om je aan te melden

Iedereen is anders zo ook de culturele verschillen. Hoe kun je deze culturele verschillen goed 'laten landen' in je organisatie

Als coördinator sta je midden in de samenleving en ontmoet je (kandidaat) vrijwilligers met elk hun eigen ervaring, opleidingsniveau, communicatiestijl, geschiedenis en taalvaardigheid. 

Alhoewel er tussen mensen altijd meer overeenkomsten dan verschillen zijn, kunnen juist de (kleine) verschillen verwondering, vragen of zelfs zorgen of het wel gaat klikken, opleveren. 

Aan de hand van film, foto’s, verhelderende theorie, vragen en vele praktijkvoorbeelden kijken we naar de superdiverse samenleving van vandaag en het effect daarvan op het werken met vrijwilligers. We kijken bijvoorbeeld naar: 

- De rol van vrijwilligerswerk in verschillende culturen 

- Hiërarchie, ambities en samenwerking 

- Communicatie (direct, of juist indirect) 

- Omgaan met taalverschillen 

- De rol van tijd en agenda’s 

- Initiatief nemen, hulp vragen (niet of juist veel) 

- Man- vrouw relaties 

- De rol van religie, levenservaring, neurodiversiteit en leeftijd 

In deze workshop krijg je inspiratie, eyeopeners en handvatten om (nog) beter om te gaan met overeenkomsten en verschillen tussen mensen. 

Tips die je morgen al kunt gebruiken. Er is ruimte om praktijkvoorbeelden in te brengen. Denk dus vast na over situaties uit de praktijk waar je meer over wilt weten. Hoe concreter hoe beter! 

Trainer

De trainer Jannie Limburg heeft haar expertise opgebouwd bij de politie en in het onderwijs. Zij geeft in binnen– en buitenland les op het gebied van interculturele professionaliteit. Haar lessen zijn actueel en concreet. Ook bij taaie of gevoelige onderwerpen geeft zij, met gepaste humor, essentiële inzichten, tips en concrete handvatten. 

Gerelateerd aan

Coördineren

Hoe kom ik er?

Over Vrijwilligerspunt

Vrijwilligerspunt is de centrale plek in West-Friesland voor vrijwilligerswerk. We brengen niet alleen vraag en aanbod bij elkaar, we bieden ook informatie, advies en scholing van of over vrijwilligers. Hoe kunnen we u helpen?

Bekijk meer activiteiten van Vrijwilligerspunt

U kunt zich helaas niet langer registreren voor deze training. Bekijk open trainingen hier.

Vind Trainingen die bij jou passen

Okt

27

Nieuw
Succesvoller werven van nieuwe vrijwilligers

Training · 27 okt, 14:00 - 16:30

Hoorn

Succesvoller werven van nieuwe vrijwilligers

Wat kun je doen om mensen uit te nodigen om bij jouw organisatie aan de slag te gaan als vrijwilliger?

Geplaatst door Vrijwilligerspunt

Nov

10

Nieuw
Vacatureteksten maken met AI

Training · 10 nov, 14:00 - 16:30

Hoorn

Vacatureteksten maken met AI

Hoe ga je aan de slag met AI als je vacatureteksten schrijft. Een actieve en praktische workshop.

Geplaatst door Vrijwilligerspunt

Nov

4

9e Sportcafé Westfriesland: AI binnen sportverenigingen

Training · 4 nov, 19:00 - 22:00

Zwaag

9e Sportcafé Westfriesland: AI binnen sportverenigingen

AI kan helpen om tijd te besparen en het werk binnen jouw sportvereniging makkelijker, overzichtelijker en slimmer te organiseren.

Geplaatst door Vrijwilligerspunt

Okt

20

Training Vrijwilligerscoördinator

Training · 20 okt, 19:00 — 27 okt, 21:30

Hoorn

Wachtlijst

Training Vrijwilligerscoördinator

Deze tweedaagse training biedt theorie, inzichten en praktijkuitwisseling die helpen bij het leggen van een stevige basis in de rol van vrijwilligerscoördinator

Geplaatst door Vrijwilligerspunt

Nov

19

Goed voorbereid omgaan met dementie als maatje

Training · 19 nov, 13:30 - 16:30

Hoorn

Goed voorbereid omgaan met dementie als maatje

Je leert dementie herkennen, bespreekbaar maken en krijgt handvatten om mensen met dementie zo lang mogelijk actief te blijven betrekken. 

Geplaatst door Vrijwilligerspunt

Nov

4

Effectief communiceren

Training · 4 nov, 13:30 - 16:30

Hoorn

Effectief communiceren

Goede communicatie voorkomt misverstanden en zorgt voor meer plezier, vertrouwen en effectiviteit in je vrijwilligerswerk.

Geplaatst door Vrijwilligerspunt

Vrijwilligersvacatures die je misschien ook interessant vindt

Word jij de matchmaker die écht verschil maakt?

1-op-1 · 8—10 uur/week

Hoorn

Word jij de matchmaker die écht verschil maakt?

Neem je zonder aarzelen de telefoon op, kun je goed luisteren en denk je in oplossingen? Dan ben jij misschien wel de matchmaker die wij zoeken!

Geplaatst door Hulp Dichtbij
Organisatietalent om social media in te zetten en workshops aan te bieden

Structureel werk · 4—8 uur/week

Hoorn

Organisatietalent om social media in te zetten en workshops aan te bieden

Wij staan open voor een enthousiast persoon, die het verschil kan maken in onze communicatie en PR. Weet jij de juiste manier om onze doelgroep te bereiken?

Geplaatst door Sepehr Maghsoudi Couture Company
Ervaringsdeskundige jongeren gezocht uit West-Friesland!

Structureel werk · Flexibele uren

Hoorn

Ervaringsdeskundige jongeren gezocht uit West-Friesland!

Ben jij tussen de 18 en 31 jaar en heb je zelf ervaring met psychische uitdagingen? En wil je die ervaring inzetten om leeftijdgenoten te steunen? Meld je aan!

Geplaatst door De Hoofdzaak
Ga jij naast iemand staan die het zelf niet (meer) kan?  – Word mentor

Structureel werk · Flexibele uren

Hoorn

Ga jij naast iemand staan die het zelf niet (meer) kan? – Word mentor

Als mentor vertegenwoordig je cliënten die zelf geen beslissingen kunnen nemen over hun zorg en welzijn. Je biedt steun, advies en een luisterend oor.

Geplaatst door Stichting Mentorschap Noordwest en Midden
Organisatietalent voor themadagen en gezellige bijeenkomsten

Structureel werk · Flexibele uren

Hoorn

Organisatietalent voor themadagen en gezellige bijeenkomsten

Vind je het leuk om iets te organiseren en mensen bij elkaar te brengen? Regel themadagen, benader sponsors en maak van de kerstbingo een gezellige middag.

Geplaatst door KBO, Hoorn
Zorg voor sport en gezelligheid op de tennis- en padelbaan

Structureel werk · Flexibele uren · Start vanaf 1 jan

Hoorn

Zorg voor sport en gezelligheid op de tennis- en padelbaan

Organiseer je graag activiteiten of steek je liever de handen uit de mouwen? Kies wat bij jou past tijdens tennis- en padelactiviteiten.

Geplaatst door Tennis & Padelvereniging Hoorn

Praktische informatie

Training • Eenmalig

16 sep 2026, 19:00 - 21:30
Maelsonstraat, 1624 NP Hoorn, Nederland
15 plaatsen over

Contactpersoon

Vrijwilligerspunt Westfriesland