Twee bestuursleden (secretaris en algemeen lid)

Twee bestuursleden (secretaris en algemeen lid)

Structureel werk · Flexibele uren
Kloosterhout 1-2, 1695 JC Blokker, Nederland
Bestuur
Natuur & MilieuOnderwijsBuurt & omgeving

Contactpersoon

Deze vrijwilligersvacature is verlopen Je kan hier andere vrijwilligersvacatures vinden.

Activiteit Delen
MAK Blokweer

#103224
Scan me of ga naar www.vrijwilligerspunt.com/o/MAK-Blokweer/activiteiten/Twee-bestuursleden-secretaris-en-algemeen-lid/103224 om je aan te melden

Samenvatting

Is het besturen van een stichting met een kleine organisatie en een prachtig natuurgebied in Blokker jouw ambitie? Dan is deze bestuursfunctie iets voor jou.

Uitgebreide omschrijving

Wij zoeken 

Twee bestuursleden voor de Stichting MAK Blokweer 

> een algemeen bestuurslid en een secretaris


Doelstelling van MAK Blokweer is om in samenwerking met anderen de bewustwording van en inzicht in het belang van natuur, milieu en landschap te bevorderen. MAK Blokweer is een natuur- en milieu-educatiecentrum (NME) dat zich inzet voor duurzaamheid, natuur en cultureel erfgoed. We onderhouden een natuurpark van 16 hectare op een ecologische wijze. Trots zijn we op ons bijzondere bezoekerscentrum, onze kijkboerderij en de verschillende tuinen. MAK Blokweer verzorgt educatieve lessen aan scholen in West-Friesland. Een aantal dagen in de week zijn wij geopend voor bezoekers en we organiseren diverse (educatieve) activiteiten en evenementen. De organisatie van MAK Blokweer bestaat uit een manager en een team van 10 medewerkers en ongeveer 100 vrijwilligers. 

Het bestuur heeft 5 leden (voorzitter, penningmeester, secretaris, bestuurslid met HR-expertise, algemeen bestuurslid), allen vrijwilliger en vergadert maandelijks. Met de gemeente Hoorn is regelmatig overleg op bestuurlijk en ambtelijk niveau. Er is ook samenwerking met collega-organisaties in West-Friesland en de kop van Noord-Holland.


Een bestuurslid:

  • Is actief betrokken bij het beleid van de organisatie en werkt aan de onderling afgesproken bestuurstaken;
  • Bestuurt, denkt en beslist op hoofdlijnen mee. 
  • Behartigt de doelen en de belangen van de organisatie;
  • Draagt bij aan de teamgeest binnen het bestuur, medewerkers en alle vrijwilligers;
  • Is een halve dag per week beschikbaar.


Bestuurslid/secretaris

Een van de twee nieuwe bestuursleden krijgt aanvullend de rol van secretaris. De secretaris zorgt voor de correspondentie met externe contacten, heeft organisatorische werkzaamheden, houdt het bestuursarchief bij en zorgt voor de voorbereiding en verslaglegging van de vergaderingen.


Verder verwachten wij van onze bestuursleden:

  • HBO/WO denk- en werkniveau;
  • Bij voorkeur bestuurlijke ervaring en relevante inhoudelijke deskundigheid;
  • Een scherpe denker die kansen ziet en ideeën omzet in richting;
  • Affiniteit met de doelstelling van MAK Blokweer voor natuur, milieu en landschap;
  • Goede communicatieve en sociale eigenschappen, gevoel voor humor;
  • Relevante contacten en netwerken, en bereidheid deze in te zetten binnen de functie van bestuurslid.

Wij bieden onze bestuursleden:

  • Inspirerend vrijwilligerswerk, binnen een enthousiast team;
  • Een maatschappelijke functie op niveau;
  • De kans om je netwerk verder uit te breiden;
  • Inwerkperiode door medebestuursleden;
  • WA-verzekering en verzekering voor bestuurlijke aansprakelijkheid.


Meer weten? Solliciteren?

Je kunt contact opnemen met de contactpersoon met vragen of een oriënterend gesprek. 

Zie voor meer informatie over MAK Blokweer de website van MAK.

Direct solliciteren? Stuur een email met motivatie en CV naar de contactpersoon.

Wat vrijwilligers nodig hebben

😇 Verklaring Omtrent Gedrag

Hoe kom ik er?

Deze vrijwilligersvacature is verlopen Je kan hier andere vrijwilligersvacatures vinden.

Activiteit Delen

Over MAK Blokweer

Het is onze missie om in samenwerking met anderen de bewustwording van en inzicht in het belang van natuur, milieu en landschap te bevorderen. We doen dit door activiteiten te organiseren en faciliteiten beschikbaar te stellen aan bewoners van West-Friesland en in het bijzonder de gemeente Hoorn. Professionaliteit, laagdrempeligheid en bevlogenheid zijn daarbij kernwaarden.

Vrijwilligersvacatures die je misschien ook interessant vindt

Lid van de werkgroep Lezingen van de Vereniging Oud Hoorn

Structureel werk · 2 uur/week

Hoorn

Lid van de werkgroep Lezingen van de Vereniging Oud Hoorn

Word lid van de werkgroep Lezingen bij Oud Hoorn en zet je in voor het organiseren van inspirerende lezingen over de rijke historie van de stad.

Geplaatst door Vereniging Oud Hoorn
Bestuursvoorzitter gezocht

Structureel werk · Flexibele uren

Enkhuizen

Bestuursvoorzitter gezocht

Heb jij oog voor natuur, hart voor mensen en het talent om kansen te zien en te benutten? Dan zijn we op zoek naar jou!

Geplaatst door Bezoekerscentrum Hertenkamp
Meedenker - motivator - beslisser - luisteraar = groepsbegeleider bij scouting!

Project (Tijdelijk) · Flexibele uren

Hoorn

Meedenker - motivator - beslisser - luisteraar = groepsbegeleider bij scouting!

De groepsbegeleider van scouting is de spin in het web; de Haarlemmer olie van de vereniging. Je hebt veel plezier en kunt anderen motiveren.

Geplaatst door Scouting Martin Luther King
Onze ambitieuze plannen vragen om een ambitieuze voorzitter. Om jou dus.

Structureel werk · Flexibele uren

Wijdenes

Onze ambitieuze plannen vragen om een ambitieuze voorzitter. Om jou dus.

Leid een bevlogen team dat zich inzet voor mens & dier op het Markermeer. Ons Reddingstation zoekt een voorzitter met visie, verbindingskracht & daadkracht.

Geplaatst door Reddingstation Wijdenes
Houd jij als secretaris ons bestuur op koers? Dan redden wij samen levens.

Structureel werk · Flexibele uren

Wijdenes

Houd jij als secretaris ons bestuur op koers? Dan redden wij samen levens.

Word secretaris bij Reddingstation Wijdenes en ondersteun onze redders die dag en nacht klaarstaan om mens én dier te redden en helpen op het Markermeer.

Geplaatst door Reddingstation Wijdenes
Secretaris m/v gevraagd voor Buurtbus 438

Structureel werk · 3—6 uur/week

Enkhuizen

Secretaris m/v gevraagd voor Buurtbus 438

Het Bestuur van de Vereniging Buurtbus Wase zoekt een secretaris.

Geplaatst door Buurtbus Andijk- Stede Broec - Enkhuizen (WASE) Lijn 438

Vind Workshops die bij jou passen

Dec

16

Nieuw
Webinar - Duik in Copilot Chat: Een online begeleide, praktische sessie

Training · 16 dec, 09:00 - 11:00

Vanuit huis

Webinar - Duik in Copilot Chat: Een online begeleide, praktische sessie

Werk je in non-profit of zorg en gebruik je Microsoft 365? Ontdek Copilot Chat: AI-tools, demo’s, hands-on opdrachten en tips voor slimmer werken!

Geplaatst door Vrijwilligerspunt

Dec

16

Webinar - Copilot Chat Basis: Slimmer Werken met AI in Zorg & Non-Profit

Training · 16 dec, 15:00 - 17:00

Vanuit huis

Webinar - Copilot Chat Basis: Slimmer Werken met AI in Zorg & Non-Profit

Ontdek Copilot Chat voor zorg en non-profit. Leer slimme AI-tools gebruiken in Microsoft 365 met duidelijke demo’s en praktijkopdrachten voor sneller werken.

Geplaatst door Vrijwilligerspunt

Dec

11

Webinar- Copilot Chat Verdieping: Slimmer Werken met AI in Zorg & Non-Profit

Training · 11 dec, 09:00 - 11:00

Vanuit huis

Webinar- Copilot Chat Verdieping: Slimmer Werken met AI in Zorg & Non-Profit

Volg de verdiepingscursus Copilot Chat voor zorg en non-profit. Leer nieuwe functies, werk met documenten en maak je werk slimmer met AI.

Geplaatst door Vrijwilligerspunt

Dec

15

ClubSupport: Gezonde club: voeding, roken, alcohol

Training · 15 dec, 19:30 - 21:00

Vanuit huis

ClubSupport: Gezonde club: voeding, roken, alcohol

In deze workshop bespreken we verantwoord alcoholgebruik,rookvrije omgeving en mogelijkheden om gezondere keuzes op het gebied van eten en drinken te stimuleren

Geplaatst door Vrijwilligerspunt